دنیس کالا
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون اولد ال جی B2 و تلویزیون اولد ال جی B1 | تفاوت در تلویزیون های اولد 2022

دنیس کالا ۱۴۰۱/۱/۲۱

شاید می خواهید کمتر هزینه کنید و به جای خرید تلویزیون اولد ال جی C2 تلویزیون اولد ال جی B2 را در ذهن دارید. تلویزیون B2 جایگزین تلویزیون B1 شده است و تقریبا با همان طراحی و مشخصات است اما ال جی میزان صدای آن را 20 وات کاهش داده و به عبارتی ساب ووفر را حذف کرده است.  در این نوشته ما تلویزیون اولد ال جی B2 و B1 را با هم مقایسه می کنیم که در واقع هدف ما تفاوت و شباهت این دو تلویزیون در یک سری با سال تولید مختلف می باشد.

 

تلویزیون اولد ال جی سری B

تلویزیون های اولد در سری های مختلف تولید می شوند و سری B به صورت میانه می باشد. این یعنی پایین رده تر از تلویزیون اولد  سری C و بالاتر از سری A قرار می گیرد. البته تفاوت این سری با سری C زیاد نبوده ولی با سری A تفاوت زیادی از نظر کارایی فنی دارد. سری B پر فروش است و اگر کاربری قصد خرید تلویزیون اولد با هزینه ای مناسب را داشته باشد می تواند روی این تلویزیون حساب کند. اعدادی که در بعد از حروف انگلیسی قرار می گیرند سال تولید را بیان می کنند. برای نمونه تلویزیون B1 تولید 2021 و تلویزیون B2 تولید 2022 می باشد. 

 

پنل WRGB در تلویزیون های اولد سری B

از سال 2019 به بعد ال جی در تلویزیون های اولد از W یا ساب پیکسل اضافی استفاده کرده است تا روشنایی در تلویزیون برای نمایش تصویر را افزایش دهد. در این تلویزیون میزان روشنایی به صورت نسبی زیاد است. عمق نمایش رنگ آن برابر با 10 بیت است و می تواند 1.07 بیلیون رنگ را با درصد بالایی از NTSC نمایش دهد. تلویزیون اولد سری B یعنی مدل های B2 و B1 از این نظر تفاوتی را ندارند و هر دو یک نوع پنل را دارا می باشند.

 

پردازنده آلفا 7 هوشمند نسل چهارم یا نسل پنجم

در تلویزیون های اولد از پردازنده هوشمند استفاده می شود و ال جی پردازنده های هوشمند را دسته بندی کرده است. هنوز تفاوت بین نسل های این پردازنده سری آلفا مشخص نیست اما خوب در تلویزیون B2 یک نسل بالاتر می باشد. یعنی نسل پنجم از پردازنده آلفا 7 در تلویزیون اولد ال جی B2 و نسل چهارم ان در تلویزیون اولد ال جی B1 قرار دارد. نمی توان گفت که با این گزینه یعنی پردازنده، تلویزیون های B1 و B2 از هم متمایز می شوند.

 

فرکانس تصویر 120 هرتز و ویژگی های حرفه ای

به استثنای سری A در بقیه سری های اولد میزان فرکانس برابر با 120 هرتز می باشد که به این تلویزیون های فرکانس بالا یا High Frequancy می گویند. تلویزیون های اولد ال جی B1 و B2 دارای نرخ 120 هرتز می باشند و می توانند تصویر را به صورت حرفه ای بدون نویز و بلور یا تاری در تصویر نمایش دهند. خوب هر دو قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را با Active HDR انجام می دهند و می توانند محتوای کم کیفیت را با قابلیت بالایی نمایش دهند. به استثنای فرکانس هردو دارای ویژگی هایی مانند Free Syne  و G synce می باشند که برای نمایش محتوای سریع و کاربردی فوق العاده می باشند. 

 

ورودی و خروجی های تلویزیون اولد ال جی B1 و B2

 در واقع هر دو تلویزیون دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشند. دیگر پورت های کاربردی مانند اپتیکال و یا شبکه و آنتن را به مانند هم دارند. در زمینه ورودی و خروجی و ورژن پورت ها تفاوتی را با هم ندارند. 

 

طراحی و نمای ظاهری در تلویزیون B1 و B2 ال جی اولد 2022

تلویزیون اولد B2 و B1 ال جی دارای پایه ای کوتاه در وسط می باشند. این تلویزیون ها کیفیت ساخت بالایی را دارند و به مانند هم از مواد مرغوبی برای ساخت آن ها استفاده شده است. پشت پنل فلزی است و قسمت برد و .. از پلاستیک ساخته شده است. در کمترین مقدار دارای 7 میلیمتر ضخامت و در بیشترین مقدار هم 4.7 سانتیمتر ضخامت دارد. شما می توانید این تلویزیون ها را هم بر روی میز و هم بر روی دیوار نصب کنید. در زمینه طراحی هم تفاوتی با هم ندارند.

 

تلویزیون اولد ال جی B2

 

تفاوت تلویزیون اولد ال جی B1 با تلویزیون اولد ال جی B2

 اولین تفاوتی که در میان این دو تلویزیون دیده می شود وجود ساب ووفر 20 واتی و سیستم صوتی در تلویزیون اولد ال جی B1 و نبود ساب ووفر در تلویزیون اولد ال جی B2 می باشد. در تلویزیون B1 سیستم صوتی 2.2 کاناله است ولی در تلویزیون اولد B2 سیستم صوتی 2 کاناله می باشد. توان صوتی تلویزیون B2 هم به میزان 20 وات کمتر می باشد. دومین تفاوت در قابلیت های هوشمند بروز تر در تلویزیون اولد B2 می باشد ولی ریموت کنترل بدون تغیر با شماره مدل MR22 با تلویزیون B2 همراه شده است که تفاوتی با ریموت کنترل MR21 ندارد.

برچسب ها تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون اولد 2022 تلویزیون 2022 تلویزیون اولد 2021
رضا
1401/1/24
سلام علیکم
واقعا با جمع بندی حال کردم ودقیقا همان چیزی که انتظار داشتم خیلی خلاصه و مفید پس من تلویزیون اولد ال جی B1 رو می گیرم چون هم ساب ووفر داره و هم صداش 40 وات هستش و به نظر صدای تلویزیون اولد ال جی B2 معمولی است
با تشکر مهندس
مدیر
1401/1/25
سلام
بله درسته شما لطف دارید
آریان
1401/1/24
سلام
ببخشید یک سوال داشتم، ایا پایه تلویزیون B2 دقیقا همانند پایه در تلویزیون B1 هستش، من یک میز تلوزیون با عرض کم دارم و صبر می کنم این تلویزیون موجود بشه
مدیر
1401/1/25
سلام
بله هیچ تفاوتی در اندازه و رنگ و یا کیفیت ساخت بین تلویزیون اولد B1 و تلویزیون اولد B2 مشاهده نمی شود
کیان
1401/1/24
سلام
من وب سایت شما را چک می کنم و یه سوال دارم و اینکه آیا برای PS5 و Xbox X می شود روی تلویزیون ال جی B2 و یا B1 حساب کرد حقیقتا سونی X90J گرفتن بچه ها، راضی نیستن؛ انگار هرچه مشخصات فنی در وب سیات سونی است به صورت دکور در تلویزیون ظاهر شده
ممنونم از راهنماییتون
مهدی
1401/1/24
سلام علیکم
من یک پیشنهاد دارم و اینکه اگر میشود محتواتون فقط متنی نباشه چون فیلم و صدا تاثیر زیادی داره و برای ما راحت تر هستش
چون اطلاعاتتون زیاده مطمئنا مفید واقع میشه
با تشکر
مدیر
1401/1/25
سلام
بله اگر وقت داشته باشیم
شما درست می فرمایید و لطف دارید
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha