دنیس کالا
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ نئو کیولد Neo Qled اسمارت 8K مدل 65QN800A

Samsung Neo Qled TV 8K Smart 65 Inch 65QN800A

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
به زودی
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۰/۹/۲۷
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سامسونگ
مدل
QN800A
کیفیت تصویر
8K
توان صوتی کل
70 وات
اسمارت
سال ساخت
2021
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ نئو کیولد Neo Qled اسمارت 8K مدل 65QN800A

تلویزیون سامسونگ 75 اینچ 2021 نئوکیولد 8K مدل 75QN800A

یکی از بهترین تلویزیون های سامسونگ  در سال 2021 مدل QN800A و یا QNA800 می باشد. این تلویزیون نئوکیولد است که از نور پردازی Mini LED استفاده می کند و کیفیت تصویر 8K را دارد. سامسونگ در این تلویزیون از ویژگی  ها قابلیت های متنوع و کاربردی استفاده کرده است. از آنجا که مینی ال ای دی اولین بار است وارد تلویزیون در مقیاس وسیع می شود، می تواند جنبه های مثبتی در تصویر را به کاربران ارائه دهد. تلویزیون QN800A سامسونگ اندازه صفحه نمایش 65 اینچ را دارد و می تواند برای یک فضای بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. تلویزیون های با اندازه صفحه نمایش بزرگ را می توان در فاصله دورتر تماشا کرد و از کیفیت تصویر بی نظیر آنها بهره برد. اما باید توجه داشته باشیم که هر چه رزولوشن و کیفیت تصویر بیشتر باشد باید تلویزیون را در فاصله ای نسبی نزدیک تر تماشا کرد تا از کیفیت تصویر و نمایش جزئیات آن بهرمند شویم.  در این تلویزیون از قابلیت پشتیبانی از HDR استفاده شده است. HDR فرمت های تصویر هستند که نمایش جزئیات در آن ها بالا است. روشنایی تصویر آن ها بالا بوده و از داده های بیشتری برخوردار هستند. تلویزیون 65 اینچ سامسونگ نئو کیولد Neo Qled اسمارت 8K مدل 65QN800A از فرمت های HDR و HDR10+ پشتیبانی می شود. فرمت HDR10+ بسیار با کیفیت است و می تواند شور و هیجانی زیاد در کاربر ایجاد کند.  صدا در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ QN800A می تواند نیاز کاربران به اسپیکر های جانبی را برطرف کند. درتلویزیون 65 اینچ سامسونگ نئو کیولد Neo Qled اسمارت 8K مدل 65QN800A سیستم صوتی توان بالایی را دارد و می تواند صدایی همه جانبه و فراگیری را ارائه دهد. شور و هیجان زیاد در تلویزیون سامسونگ QN800A با ویژگی هایی چون SpaceFit، Q Symphony، OTS چند برابر شده است و تجربه ای رضایت بخش را محقق می کند سامسونگ در این تلویزیون از سیستم عامل تایزن استفاده کرده است که کارایی و کاربرد آن برای اکثر کاربران تلویزیون مشهود است. اما سامسونگ در این تلویزیون ریموت کنترلی استفاده می کند که به صرفه است؛ به این معنی که دارای یک سلول خورشیدی است. این ریموت کنترل با نور محیط شارژ می شود. کافی است که ریموت کنترل را در جلوی پنجره قرار دهید تا شارژ شود. ریموت کنترل های هوشمند انرژی بیشتری را به نسبت انواعی دیگر از ریموت کنترل ها مصرف می کنند.

 

 

QN800A

 

 

نئو کیولد در تلویزیون 65 اینچ QN800A سامسونگ به چه معنی است؟

نئو به معنی New است و کیولد هم همان فناوری 2020 است که در آن نور پر دازی با صفحه کوانتوم دات صورت می گرفت. تلویزیون نئو کیولد کیفیت تصویر فوق العاده ای را دارد و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. در این تلویزیون ها تا 2500 نیت روشنایی ایجاد می شود و در آن ها تعداد 30000 لامپ Mini LED وجود دارد. فناوری Full Array Local Dimming با قابلیت و تعداد گروه های بیشتری در این تلویزیون اجرا می شود و کیفیت تصویر از هر نظر بهبود می  بخشد.  تلویزیون نئو کیولد سامسونگ هم در محیط روشن و هم در محیط کم نور بالاترین کارایی را خواهد داشت.

 

 

 

 

نور پردازی مدرن Mini LED جایگزین LED تلویزیون 65 اینچ سامسونگ نئو کیولد 65QN800A

نور پس زمینه در تلویزیون های نئو کیولد استفاده می شود. البته تلویزیون های نئوکیولد و یا تلویزیون های کیولد  سامسونگ  و یا تلویزیون های نانوسل و کیوند ال جی از نور پس زمینه استفاده می کنند. در سال 2021 دیگر به جای لامپ LED با اندازه بزرگ و تعداد کم از لامپ Mini LED با تعداد زیاد و اندازه کوچک( هر لامپ Mini LED حدودا  یک چهلم یک لامپ LED می باشد) استفاده می شود. تعداد بیشتر و اندازه کوچکتر از ایجاد آلودگی نوری جلوگیری کرده و دقت نور پردازی را افزایش می دهد. 

 

استفاده از واژه مینی ال ای دی به جای ال ای دی در سال 2021

کم کم لامپ های LED دیگر در تلویزیون ها استفاده نمی شوند و به جای آن ها از لامپ های Mini LED استفاده می شود. بنابراین برد LED به قوت خود باقی خواد ماند و فقط اندازه لامپ های Mini LED و یا تعداد آن ها متفاوت خواهد بود. نور پسزمینه Mini LED روشنایی زیادی را تولید می کند  به گونه ای که تا 2500 نیت می رسد اما در نور پردازی LED در تلویزیون های 2020 تقریبا نور برابر با 350 تا 700 نیت بود. هر چه نور بیشتر باشد کیفیت تصویر و نمایش جزئیات در تصویر تلویزیون بیشتر خواهد شد.

 

بهترین نمایش تصویر با تاریکی منطقه ای در تلویزیون 65 اینچ 65QN800A

تاریکی منطقه ای یا Full Array Local Dimming می تواند در تلویزیون کنتراست و یا روشنایی تصویر را به صورتی کاربردی افزایش دهد. با این فناوری نمایش رنگ سیاه عمیق در رده بالایی صورت می گیرد. شما می توانید در فضای سینمایی و کم نور از تمشای فیلم ها و تصاویر با این تلویزیون لذت ببرید. رنگ سیاه عمیق به صورتی مشکی است ودیگر به خاکستری متمایل نمی شود. در این تلویزیون از نور پس زمینه mini LED استفاده شده است که آن را در بالا توضیح دادیم. گروه های بیشتری در این نوع نور پس زمینه تشکیل می شوند و 2500 زون و یا نقطه تاریک و روشن در تلویزیون به وجود می ایند که بعد از تلویزیون های اولد بالارده ترین تلویزیون ها خواهند بود که کنتراست بالایی را خواهند داشت.

 

پردازنده نئو کوانتوم جدید و منحصر به فرد 

سامسونگ هر سال پردازنده ای جدید را معرفی می کند. در تلویزیون نئو کیولد QN800A از پردازنده نئو کوانتوم استفاده شده است. این پردزانده به نسبت پردازنده کوانتوم 4K قوی تر است، چرا؟ در این پردزانده 16 شبکه عصبی وجود دارد که می تواند هر المانی حتی المان های متحرک را به خوبی شفاف کند و داده هایی بیشتر از آن ها را به نمایش بگذارد در حالی که در تلویزیون های 2020 سامسونگ از یک شبکه عصبی در پردازنده کوانتومی  استفاده شده بود. در این پردازنده 120 فریم در ثاینه پردازش می شود و با motion Rate که این تلویزیون دارد 240 فریم در ثانیه برای حذف نویز و بلور و تاری  تصویر در واحد زمان نمایش داده می شود

 

نمایش تصویر تلویزیون نئوکیولد به چه صورت خواهد بود؟

تصویر در این تلویزیون 8K خواهد بود. این تصویر رزولوشن بالایی را دارد. در این تلویزیون 33 میلیون پیکسل در صفحه نمایش وجود دارد. تراکم پیکسلی در تلویزیون 65 اینچ نئوکیولد سامسونگ بسیار زیاد است. از آنجا که هر چه تراکم پیکسلی بیشتر باشد، داده هایی بیشتر در تلویزیون ویا در تصویر نمایش داده می شود، کیفیت تصویر 8K بالاترین میزان نمایش جزئیات را دارد. این گونه کیفیت تصویر 8 برابر کیفیت تصویر 4K می باشد. در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ QN800A  از قابلیتی به نام 8K AI Upscaling برای ارتقای تصاویر استفاده می شود که در آن به صورت هوشمند المان های تصویر شفاف شده و غنی از رنگ ها ی متنوع می شوند. در این تلویزیون از پردازش پویای داده پشتیبانی شده و فرمت های HDR و HDR+ قابل ارائه می باشد. این تلویزیون کاربردی و کارا هر نوع تصویری را با کیفیت بالا نمایش می دهد. تصاویر HDR با توجه به فناوری Mini LED و فناوری کیولد و همچنین فناوری Full Array Local Dimming بسیار با کیفیت نمایش داده می شوند. برای نمایش محتوای دینامیکی به روشنایی صفحه نمایش نیاز است و با روشنایی صفحه نمایش تلویزیون QN800A که بیشتر از 2000 نیت می باشد می توان گفت که کاراترین تلویزیون برای این گونه فرمت ها می باشد.

 

چرا تلویزیون QN800A برای بازی فوق العاده است؟

بدون شک در سال 2020 هم تلویزیون های سامسونگ برای بازی فوق العاده بودند. در سال 2020 ویژگی هایی چون Game Mode و Game Mode+  بسیار مورد رضایت کاربران حرفه ای می باشد. در این ویژگی ها میزان تاخیر در پردازش تصویر بسیار کاهش می یابد. اما سامسونگ در تلویزیون QN800A خود از قابلیتی به نام Game Bar استفاده می کند که یه آن Game Optimization  هم می گویند. این قابلیت یک منو است که در آن می توان تلویزیون را برای نمایش بازی آماده کرد. در این تلویزیون می تواند در قسمت game Bar نسبت تصویر را مشخص و انتخاب کرد. در این تلویزیون نسبت تصویر 21.9 و یا 32.9 هم موجود می باشد در حالی که نسبت تصویر در تلویزیون های 2020 و قبل تر 16:9 بود. کاربران حرفه ای با نسبت تصویر 21.9 آشنایی کامل را دارند و کارایی آن را می دانند. در این تلویزیون  زمان پاسخگویی کم، فرکانس بالا(120 هرتز) و کمترین تاخیر در انتقال داده وجود دارد که هر سه ویژگی لازمه بازی با کیفیت هستند.

 

طراحی متفاوت و جذاب در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ 2021 

تلویزیون سامسونگ 65 اینچ نئو کیولد QN800A دارای طراحی فوق العاده ای است. اولا این تلویزیون حاشیه صفحه نمایش کمی را دارد و دما می توان قاب آن را کم ضخامت در نظر گرفت. البته این تلویزیون طراحی اینفینیتی را به مانند تلویزیون نئو کیولد سامسونگ QN900A ویا تلویزیون کیولد سامسونگ Q950TS ندارد. اما باید بگوییم که در نوع خود بی نظیر است. در تلویزیون QN800A سامسونگ از ویژگی و طراحی One Connect Box بهره گرفته شده است. در آن همه کابل ها حتی کابل برق هم در یک پورت و یا یک باکس وصل می شوند و کابل ها بسیار جمع و جور سازمان یافته هستند. تلویزیون QN800A پایه وسط می باشد و به صورت یک صفحه تا شده می باشد.

 

 

 

 

صدا در تلویزیون  QN800A 

سامسونگ در تلویزیون نئوکیولد QN800A از صدایی همه جانبه و چند بعدی ساتفاده کرده است. صدای این تلویزیون باید برابر با 80 وات باشد اما هنوز مشخصات کامل برای توان صوتی آن در دسترس نیست. سامسونگ در این تلویزیون از ساب ووفر استفاده کرده است که می تواند صدایی 6.2.1 کاناله را ارائه دهد. تعداد اسپیکر ها در آن زیاد است و از طرفی ویژگی هایی زیر را برای ایجاد شور و هیجان در کاربر دارد: Q Symphony برای اتصال بیسیم اسپیکر ها به تلویزیون است . این قابلیت همانند WiSA  در تلویزیون های ال جی است. می توان بدون نیاز با کابل صدای تلویزیون را بر روی اسپیکر های اکسترنال پخش کرد. این قابلیت بسیار زیبا است و می توان در هر نقطه ای اسپیکر را قرار داد و صدایی فرا 3 بعدی خلق کرد.

 

 

ریموت کنترل خورشیدی،مقرون به صرفه در تلویزیون سامسونگ 2021

سامسونگ کلا تلویزیون های 2021 را با ویژگی های اقتصادی و یا Eco Friendly روانه بازار کرده است. سامسونگ در این تلویزیون ها از کارتن هایی برای بسته بندی می کند که تجدید پذیر هستند و رنگی که برای نوشته های روی کارتن ها به کار می رود ضرری برای محیط زیست ندارد. همچنین بدنه تلویزیون های سامسونگ 2021 از جنس پلاستیک می باشد و طبقه ادعای سامسونگ از پلاستیک بازیافت شده ساخته شده اند. سامسونگ ریموت کنترل را بسیار متفاوت ساخته است. چرا؟ در ریموت کنترل سامسونگ از سلول خورشید البته در پشت ریموت استفاده شده است. می توان ریموت کنترل را  با نور محیط شارژ کرد. حتما می دانید که ریموت کنترل هوشمند در تلویزیون انرژی زیادی را مصرف می کند و باید پیوسته برای آن باطری خریداری کرد. با این ویژگی که ریموت کنترل هوشمند سامسونگ دارد می توان گفته که به صرفه بوده و کامل اقتصادی می باشد.

 

 

 

پورت HDMI 2.1 با پهنای باند 48 گیگا بایت

قبلا در تلویزیون های 2018 حضور پورت های HDMI ورژن 2.0 استفاده می شد، اما سامسونگ در سال 2019 مثلا از 3 یا 4 پورت HDMI یک پورت را با ورژن 2.1 قرار می داد. این نشان می دهد که کم کم در تلویزیون های سامسونگ خروجی و ورودی HDMI ورژن 2.1 قرار خواهد گرفت. در سال 2021 تمام تلویزیون های سامسونگ و مخصوصا تلویزیون های نئوکیولد دارای 4 پورت HDMI ورژن 2.1  هستند. این پورت چه کاربردی را دارد؟ در این پورت پهنای باند زیاد است و برابر با 48 گیگابایت می باشد. یعنی در آن داده های بیشتری در واحد زمان انتقال می یابد. پهنای باند در HDMI ورژن 2.0  برابر با 40 گیکابایت می باشد. ورژن 2.1 از HDMI برای نمایش تصاویر با داده های با کیفیت و یا سنگین فوق العاده است. این پورت کمک زیادی به بهبود کیفیت تصویر می کند. امروزه حضور این پورت در تلویزیون ها ضروری به نظر می رسد چون کنسول های بازی مانند X Box1  و PS5 تصاویر را ارائه دهند که گرافیک بالایی داشته باشند و دارد. 

 

VRR چیست و چه کاربردی در تلویزیون دارد؟

 در تلویزیون های از همسان سازی نرخ نوسازی تصویر تلویزیون با نرخ نوسازی تصویر در منبع ارسال کننده استفاده می شود تا تاری، نویز و بلور در تصویر به حداقل برسد. در تلویزیون 65 اینچ سامسونگ QN800A از VRR یا Variable Refresh Rate بهره گرفته می شود. این ویژگی دقیقا برای پردازش تصاویر بازی و یا تصاویر سریع با تعداد فریم های بیشتر استفاده می شود. تلویزیون QN800A دارای قابلیت فوق العاده ای برای نمایش بازی است. این تلویزیون هر نوع بازی را پشتیبانی می کند. تصاویر بازی که کیفیت و سرعت بالایی را دارند می توانند جزئیات فوق العاده را داشته باشند که این تلویزیون نئوکیولد سامسونگ در نمایش آن ها بی نظیر است.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
QN800A
نوع تلویزیون
کیولد
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
Bit Depth پنل
10 بیت
آرایش پیکسل پنل
عمودی(VA)
زاویه دید
بالا
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Mini LED
نوع لامپ LED
تک LED
فناوری Dimming
Full Array Local Dimming
کیفیت تصویر
8K
رزولوشن تصویر
7680 *4320
پردازنده
Neo Quantum Processor 8K
فرکانس تصویر
120 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و +HDR 10
صدا
4.2.2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
70 وات
ساب ووفر
توان ساب ووفر
20 وات
ویژگی های صوتی
Dolby digital ، Dialog Enhancement
اسمارت
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه وسط
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
4 عدد
ورژن پورت HDMI
1 عدد ورژن 2.1 / 3 عدد ورژن 2.0
قابلیت بازگشت صوتی
ARC/eARC
پورت USB
3 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
مدل ریموت کنترل
TM2180E
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2021
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha