دنیس کالا
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ کریستالی 4K هوشمند مدل 65TU8100

Samsung TV Crystal 4K Smart 5 Inch 65TU8100

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
فروش فعال
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۱/۳/۳
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
۰ تومان
ویژگی های حائز اهمیت محصول
مدل
TU8100
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
20 وات
اسمارت
سال ساخت
2020
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ کریستالی 4K هوشمند مدل 65TU8100

تلویزیون TU8100 از سری TU تلویزیون های شرکت سامسونگ است که در سال 2020 تولید شده است. تلویزیون کریستالی 8100 از پردازنده فوق العاده کاربردی و جدید کریستال  4k استفاده می کند که می تواند تصویر را با کارایی بالایی پردازش کند. تلویزیون TU8100 قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و می توان با ساتفاده از تلویزیون سامسونگ 65TU8100 تصاویر با کیفیت و رزولوشن 1080p یا 760p را با کیفیت بسیاربالاتری تماشا کرد.  سامسونگ در این تلویزیون از ویژگی های قابلی برای ارائه کیفیت بهتر تصویر بازی استفاده کرده است که Game Mode نام دارد. در این ویژگی در زمان پخش تصویر بازی سرعت انتقال داده در پورت ها افزایش می یابد و تصویر بازی بدون نویز و بلور ارائه می شود. در تلویزیون TU8100 فرکانس تصویر 60 هرتز است که این میزان از فرکانس به صورت استاندارد در تلویزیون در نظر گرفته می شود. در آن تصویر 4K با نرخ فریم 60 فریم در ثانیه نمایش داده می شود. صفحه نمایش در تلویزیون TU8100 از نوع VA است که کنتراست بالا و نمایش رنگ سیاه عمیق از ویژگی های بارز آن است. این نوع از صفحه نمایش را باید بیشتر از روبه رو تماشا کرد.سامسونگ در تلویزیون TU8100 صدای 20 وات با 2 اسپیکر را انتخاذ کرده است. این میزان از صدا در بیشتر تلویزیون های سامسونگ وجود دارد که برای ارائه کیفیت بهتری از صدا ویژگیDolby Digital   و Dialog Enhancement اتخاذ شده است
سیستم عامل در تلویزیون TU8100 از نوع تایزن می باشد که می توان گفت  هم سرعت بالایی را دارد و هم کاربری آن اسان است. برای انتقال داده و یا اشتراک محتوا و یا به اشتراک گذاشت صفحه نمایش گوشی ها برنامه های مخصوص خود را دارد.

 

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ کریستال 4K مدل TU8100

 

پردازنده کریستال 4K در تلویزیون کریستالی سامسونگ TU8100

 سامسونگ در تلویزیون های سری TU بلا استثنا در همه آن ها از پردازنده کریستال 4k استفاده می کند. اما کریستال 4K چیست؟ کریستال 4K یک پردزانده است که به نسبت پردزانده UHD Engine( استفاده شده در تلویزیون های سری RU تولید 2019(  سرعت و دقت بیشتری در پردازش داده دارد، به همین دلیل است که به آن پردازنده کریستال 4k می گویند یعنی هر جزئیاتی را به صورتی بسیار شفاف ارائه می دهد. از آنجا که سامسونگ در تلویزیون TU8100 از قابلیت ارتقای کیفیت تصویر استفاده می کند به نظر می رسد که افزایش نمایش جزئیات به صورت کلی باشد و زیاد روی المان ها ریز تر فوکوس نمی شود. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در این پردازنده با Digital Clean View صورت می گیرد که در آن داده هایی به صورت دیجیتال به منظور روشنایی بیشتر در تصویر قرار داده می شوند.  در هر صورت فرکانس در این تلویزیون استاندارد است که برابر با 60 هرتز است و آنچه کاربران با این تلویزیون می توانند مشاهده کنند تصویر 4K در نرخ فریم 60 عدد است.

 

 

پردازنده در تلویزیون سامسونگ TU8100

 

صفحه نمایش کریستالی در تلویزیون سامسونگ TU8100

سامسونگ مثل اینکه در سال 2020 با کریستال میانه خوبی دارد. هر ویژگی که یک مقدرای با سال قبل متفاوت باشد را با کریستال به کاربران معرفی می کند. برای مثال صفحه نمایش کریستالی! 
صفحه نمایش در تلویزیون TU8100 سامسونگ از نوع VA می باشد و مثل همه تلویزیون های این شرکت فرقی ایجاد نمی کند. در آن اریش پیکسل ها عمودی است که کنتراست بالا و نمایش رنگ سیاه عمیق به صورت کاربردی از ویژگی های آن است. تلویزیون 65TU8100 وقتی از روبه رو تماشا شود کیفیت تصویر فوق العاده ای را دارد. اما چرا به صفحه نمایش TU8000 پنل کریتسالی می گویند؟ چون در تلویزیون 65 اینچ 65TU8100 رنگ ها شفاف نمایش داده می شوند و میزان تداخل رنگی رد آن کم است و از طرفی پیکسل ها دقیق عمل می کنند به آن صفحه نمایش کریستالی می گویند. صفحه نمایش در تلویزیون TU8100 از LCD یا Liquid Crystal Display است که به آن کریستال مایع هم می گویند.

 

کیفیت رن گ در تلویزیون TU8100

 

طراحی در تلویزیون TU8100 سامسونگ 65 اینچ

تلویزیون TU8100 دارای طراحی Boundless است. به این معنی که در آن سه طرف صفحه نمایش Bezel یا حاشیه کمی دارد. ضلع افقی پایینی که لوگوی سامسونگ روی آن قرار داد مقداری پهنای بیشتری را دارد. سامسونگ تلویزیون TU8100 بسیار جذاب طراحی کرده است که این نوع از طراحی موجب می شود تا کاربر راحتر بتواند در تصویر تمرکز کند. تلویزیون LED TU8100 پایه کنار است و پایه های آن کشویی هستند یعنی لازم نیست با پیچ به تلویزیون وصل شوند که در زمان نقل مکان و یا جابجایی تلویزیون می توانند کاربردی باشند. این پایه ها دارای ویژیگ مدیریت کابل هستند که کابل ها و  یا سیم ها راحت در آن ها جایی می گیرند  و از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری می شود. پورت ها در این تلویزیون در پشت آن قرار گرفته و در دسترس می باشند. تلویزیون تی یو 8100 چون پایه کنار است به میز تلویزیون عریض تر نیاز دارد البته به دیوار هم با براکت وصل می شود. تلویزیون TU8100 سامسونگ به راحتی با ساندبارها هماهنگ می شود و نمایی جذاب را ایجاد می کند. ریموت کنترل در این تلویزیون از نوع One Remote و یا هوشمند ست که طراحی آرگونومیک دارد و خوش دست است. دکمه هایی کم بر روی آن وجود دارد و کار با آن جذابیت زیادی را ایجاد می کند.

 

 

طراحی در تلویزیون سامسونگ TU8100

 

مدیریت کابل ها، جلوگیری از شلوغ شدن فضای اطراف تلویزیون سامسونگ TU8100

سامسونگ در تلویزیون TU8100 از ویژگی Clean Cable Solution استفاده کرده است. که از شلوغی کابل ها در اطراف تلویزیون جلوگیری می کند. این ویژگی بر روی یکی از پایه های تلویزیون اعمال شده است. می توان همه کابل ها را بر روی این پایه قرار داده و فضایی یک دست را فراهم کرد. این ویژگی در تصویر زیر آورده شده است.

 

تلویزیون سامسونگ 65 اینچ TU8100]

 

محدوده دینامیکی در تلویزیون 65 اینچ کریستالی سامسونگ

بعضی از فرمت های تصویر وجود دارند که این قابلیت در آن ها وجود دارد که با داده های بیشتر کیفیت بهتری را داشته باشند. در همچین شرایطی تلویزیون داده هایی را اتخاذ می کند که معمولا بیشتر داده ها مربوط به روشنایی هستند. فرمت های HDR یا High Dynamic Range که با  تلویزیون TU8100 سامسونگ 65 اینچ نمایش داده می شوند از نوع HDR10+HLG  , و HDR می باشند. تلویزیون TU8100 از نور پس زمینه Edge استفاده می کند و فناوری Dimming ان از نوع Frame Dimming می باشد. این تلویزیون برای نمایش تصویر HDR در فضای روشن می تواند قابلیتی منحصر به فرد به نمایش بگذارد از طرفی با توجه به پنل VA که دارد برای نمایش تصویر در محیط کم نور مناسب است که می توان نتیجه گرفت تلویزیون TU8100 برای نمایش تصویر بسیار کارا و کاربردی است.

تصویر در تلویزیون 65 اینچ TU8100

 

ویژگی Game Enhancer  در تلویزیون 65 اینچ 65TU8100

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که به بازی زیاد اهمیت می دهید و با تلویزیون تصاویر بازی را تماشا می کنید. می توان گفت که تلویزیون TU8100 گزینه ای مناسب است. در تلویزیون TU8100 از Game Mode استفاده شده است که نمایش تصویر بازی را بهتر می کند. در آن زمانی که تصویر بازی با تلویزیون پخش می شود به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Game Mode را باید فعال کرد. با فعال کردن این گزینه چه قابلیتی به تلویزیون افزوده می شود؟ در آن سرعت انتقال داده در پورت ها افزایش می یابد و میزان زمان تاخیر کم می شود. این ویژگی ALLM یا Auto Low Latency Mode نام دارد. نویز و بلور در تصویر کاهش می یابد و تصویر با کنتراست و سرعت بالاتری نمایش داده می شود. هر واکنشی از طرف کاربر فورا نمایش داده می شود. 

 

کیفیت در تلویزیون TU8100

 

کاربری بازی در تلویزیون TU8100 به صورت کلی

برای بازی ما سه ویژگی در تلویزیون ال ای دی سری 8 سامونگ 2020 مدل TU8100 را بررسی می کنیم. این 3 ویژگی زمان پاسخگویی صفحه نمایش، فرکانس تصویر و پورت ها هستند.
زمان پاسخگویی: به مدت زمانی که یک پیکسل خاموش و روشن می شود(Blink) زمان پاسخگویی می گویند. این پارامتر بر حسب زمان(میلی ثانیه) بیان می شود. هرچه این مدت زمان کمتر باشد تصویر دقیق تر نمایش داده می شود و تصاویر پر سرعت بازی با کارایی بهتری نمایش داده می شوند.
فرکانس تصویر: فرکانس تصویر در تلویزیون TU81000 سامسونگ 60 هرتز است که به آن فرکانس استاندارد می گویند. تلویزیون Samsung LED TU8100 تصویر 4K را در نرخ60  فریم در ثانیه نمایش می دهد. بازی هایی کنسول های PS5 و Xbox X با این تلویزیون پشتیبانی می شوند اما تصویر 4K در نرخ 60 فریم در ثانیه نمایش می دهد که شاید بعضی از بازی های فرکانس تصویر 120 هرتز را داشته باشند در این صورت با این تلویزیون با کیفیت کمتری ارائه می شوند. 
پورت ها:
در تلویزیون TU8100 از 3 پورت HDMI و 2 پورت USB استفاده شده است. یک پورت HDMI دارای eARC می باشد که بهنای باند آن 37 مگابایت بر ثانیه است. البته ورژن HDMI در آن 2.0 می باشد که همانند فرکانس 60 فریم در ثانیه را پشتیبانی می کند. در ادامه به ویژگی eARC می پردازیم.

 

صدا در تلویزیون TU8100 سایز 65 اینچ

تلویزیون سامسونگ TU8100 صدای 20 وات را دارد. در آن از صدای دالبی دیجیتال پلاس پشتیبانی می شود و قابلیت ارتقای سطح دیالوگ را دارد. زمانی که صدای محیط زیاد باشد صدای دیالوگ به صورت اتوماتیک به نسبت صدای زمینه تلویزیون افزایش می یابد. اما ویژگی جالبی که تلویزیون 65 اینچ ال ای دی TU8100 دارد این است که می تواند صدا را با بلوتوث با اشتراک بگذارد یعنی می توان صدای تلویزیون را بر روی گوشی پخش کرد. با ویژگی Sound Share در این تلویزیون می توان شب هنگام خواب به برنامه تلویزیون نشست و صدا را بر روی گوشی با هندسفری گوش داد بدون اینکه مزاحمتی ایجاد شود.

 

صدای با کیفیت با HDMI eARC در تلویزیون TU8100 سامسونگ

در تلویزیون سامسونگ TU8100 می تواند صدا را با استفاده از دو پورت بر روی اسپیکر های جانبی و یا ساندبارها انتقال داد. برای این منظور از HDMI eARC  و خروجی صوتیدیجیتال Toslink یا Simplink بهره گرفته می شود. این پورت ها چه کاربردی را دارند.
پورت HDMI eARC:  این پورت پهنای باند زیادی را دارد و می تواند صدای 7.1 کاناله، صدای 5.1 کاناله و صدای دالبی ترو اچ  دی و یا صدای دی تی اس اچ در را پخش کند. این داده های صوتی غیر فشرده هستند و می توانند جذابیتی به صدا ببخشند. وقتی از پورت HDMI eARC استفاده می کنید می توانید با یک ریموت کنترل هم تلویزیون و هم ساندبار را کنترل کنید . 
پورت Optical: پورت دیجتال و یا اپتیکال صدا را به صورت دیجیتالی انتقال می دهد و در ان پهنای باند کمتر از HDMI eARC است. این پورت در بعضی از سیستم های صوتی وجود دارد که می توان برای انتقال فقط صدا مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که پورت HDMI eARC در دسترس باشد بهتر است که به جای اپتیکال از آن استفاده شدود. پورت اپتیکال از صدای دالبی دیجیتال پشتیبانی می کند و فرمت های غیر فشرده و یا اصلا 5.1 کاناله را پشتیبانی نمی کند و آنچنان کیفیتی را ندارد. البته باید بگوییم که این پورت مشکل دیگری نیز دارد. با افزایش طول کابل و یا تا شدن کابل آن با زاویه ، کیفیت صدا کاهش می یابد.

 

 

قابلیت های هوشمند تلویزیون سامسونگ TU8100

در تلویزیون TU8100 سامسونگ از سیستم عامل تایزن بهره گرفته شده است. در آن مرورگر وب، وای فای، بلوتوث و... وجود دارد. تلویزیون کریستالی سامسونگ TU8100 از گوشی های آیفون و اندروید پشتیبانی می کند و کاربران ایفون هم می توانند محتوا و یا صفحه نمایش را به اشتراک بگذارند. تلویزیون TU8100 ویژگی ALEXA و Google Assistant را پشتیبانی می کند. میانبر هایی در آن وجود دارد که می توان به راحتی محتوای با کیفیت را از آن ها دانلود کرد. برای تایپ راحت در تلویزیون می توان با استفاده از گوشی و یا کیبورد تایپ را انجام داد. این تلویزیون دارای ریموت کنترل آرگونومیک هوشمند است که می توان با آن جستجوی صوتی را انجام داد.

 

قابلیت های هوشمند تلویزیون TU8100 سامسونگ

ویژگی های محصول
مدل
TU8100
نوع تلویزیون
LED
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
Bit Depth پنل
8 بیت
آرایش پیکسل پنل
عمودی(VA)
زاویه دید
متوسط
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Edge
نوع لامپ LED
تک LED
فناوری Dimming
Frame Dimming
کیفیت تصویر
4K
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
Crystal 4K
فرکانس تصویر
60 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و +HDR 10
صدا
2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
20 وات
ساب ووفر
ویژگی های صوتی
Dolby digital ، Dialog Enhancement
اسمارت
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه کنار
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
3 عدد
پورت USB
2 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
مدل ریموت کنترل
MR20
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2020
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha